Вибори-2012: Парадокси, знаки, тренди. Прес-клуб.

15 листопада 2012 року у конференц-залі агенції “RegioNews” відбулася підсумкова експертна подія цьогорічних парламентських виборів - зустріч прес-клубу на тему «Вибори-2012: Парадокси, знаки, тренди.».

Організатором проекту виступила ВГО «Українська PR-Ліга» за підтримки агенції «MediaBrand» та «Школи PR Ротовського».

Координатором зустрічі виступив Андрій Ротовський, президент ВГО «Українська PR-Ліга» та керівник «Школи PR Ротовського».

Андрій Ротовський

Активні учасники виборчих перегонів, фахівці зі звязків з громадськістю, соціологи, політтехнологи та журналісти розмірковували над наступними питаннями:

  • Технології, що стали «візитною карткою» виборів
  • Несподіванки виборів. Чому мільйони не стали гарантом перемоги
  • Які глибинні тренди виявили вибори? Що завтра?

Якими ж виявились їхні висновки та враження? З-поміж усіх висловлених думок особливої уваги, на нашу думку, заслуговують наступні.

 Денис Богуш: «Бандитизм і надія – основні категорії виборів-2012».

Денис Богуш

«Бантитизм та надія» - так назвав парламентську кампанію 2012 президент Bohush Communications, віце-президент Української PR-Ліги, член IPRA Денис Богуш, зазначивши, що основною її характеристикою було протистояння між спробами діючої влади здійснювати силовий тиск на процес народного волевиявлення та намаганням виборців все-таки знайти для себе ту політичну силу, яка здатна відстояти їх реальні інтереси.

Що стосується мажоритарної кампанії, то її експерт охарактеризував як протистояння політики добрих справ політиці ідеології, хоча інколи спостерігалось також змагання між  довірою та цинізмом… 

Дивитись відео

Євген Карташов: «Потрібно змінити стиль, форми і методи роботи парламенту». 

Євген Карташов

Значно оптимістичніше відгукнувся про нещодавні вибори народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, екс-мер м. Запоріжжя Євген Карташов, який розповів присутнім про власну кампанію, побудовану виключно на позитиві і на численних досягненнях кандидата, реалізованих під час виконання ним обов’язків мера.

Своїм нововведенням під час кампанії депутат назвав відмову від агресивної конкурентної боротьби: «Я зняв модель критики опонентів, назвав усіх конкурентів гідними бути народними депутатами і запропонував, щоб кожен просто довів це своїм виборцям» - заявив Карташов.

Дивитись відео

 Микола Чурилов: «Політтехнологи спрацювали на «2-».

Микола Чурилов

Микола Чурилов, генеральний директор Центру соціологічних та маркетингових досліджень «Соціс», висловив свою думку стосовно організаційної складової виборчої кампанії 2012.

«Політтехнологи спрацювали на «2-» - підсумував експерт, пояснивши свою думку тим, що ресурси соціологічних компаній, які могли стати для кандидатів хорошою зброєю в боротьбі за прихильність виборців, були використані менш, ніж на 1%.

Наслідком такої помилки Чурилов назвав масове протестне голосування тієї частини електорату, що довго не визначалась зі своїм вибором, на користь ВО «Свобода».

Дивитись відео

 Михайло Красюк: «Ми спостерігали масову недооцінку виборців кандидатами».

Михайло Красюк

Політтехнолог Михайло Красюк основної тенденцією останньої кампанії назвав масову недооцінку виборців з боку кандидатів, політтехнологів, соціологів та інших учасників процесу.

На думку експерта, на виборах спостерігалось змагання між довгостроковою та короткостроковою перспективою, між державними інтересами та локальними. За спостереженням політтехнололога, багато хто очікував на перемогу короткострокових перспектив та місцевих потреб, а виявилось навпаки: загальнодержавні інтереси перемогли, рівень свідомості населення приємно здивував.

Спеціаліст переконаний, що подібні тенденції погиблюватимуться й надалі - і згодом у депутатів виникне необхідність доводити власну ідеологічність.

Дивитись відео

 Олег Медведєв: «Україна не доросла до мажоритарної системи виборів».

Олег Медведєв

Олег Медведєв, віце-президент Української PR-Ліги, радник штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина», основною візитною карткою виборів, зокрема на мажоритарних округах, вважає технологію масового прямого підкупу виборців.

«Україна не доросла до мажоритарної системи» - вважає експерт.

Головною несподіванкою, як і багато інших його колег, політтехнолог вважає яскравий прорив ВО «Свобода».

Що ж стосується перспектив, то тут Олег Медведєв зазначає реальну можливість влади зманіпулювати результатами Президентських виборів 2015. «Незалежно від політичного електорального розкладу у 2015-му, опозиція не зможе виграти вибори-2015 без нового Майдану» - такою наразі є його думка.

Дивитись відео

 Олександр Булавін: «В парламент пройшли замовні мажоритарники».

Олександр Булавін

Політтехнолог Олександр Булавін, директор Європейського інституту політичної культури, зазначивщо особливих несподіванок у технологіях протягом даної кампанії не спостерігалось. Однак деякі новинки все-таки були. Серед них експерт назвав появу замовних мажоритарних кандидатів, які, пройшовши до парламенту, реально представлятимуть інтереси інших осіб, а також розширення спектру застосування технічних кандидатів.

Серед приємних несподіванок політтехнолог зазначив факт засудження кандидата за масовий підкуп виборців.

Також політтехнолог, як і багато інших, звернув увагу на несподіваний успіх «Свободи» та Комуністичної партії і висловив думку про те, що в майбутньому основна ставка має бути зроблена саме на ідеологічні партії.

Дивитись відео

 Олександр Черненко: «Ще ніколи ми не спостерігали настільки масового, цинічного та брутального контролю виборчих комісій владою, як у 2012».

Олесандр Черненко

Голова правління Комітету Виборців України Олександр Черненко серед основних тенденцій виділив абсолютно відкрите формування виборчих комісій на користь провладних кандидатів та величезну роль адміністративно-силового ресурсу.

«Майбутні Президентські вибори вимагатимуть від кандидатів вміння протистояти фальсифікаціям на дільницях» – зазначив експерт.

Дивитись відео

 Олександр Чубатенко: «Українцям потрібно обрати внутрішній політичний вектор та дієвий ідеологічний підхід».

Олександр Чубатенко

Олександр Чубатенко, голова Всеукраїнського Руху ЗАВТРА, полiттехнолог, зазначив, що цьогоріч вибори робили не настільки самі кандидати, наскільки гроші та політтехнологи.

Також, на його думку, найбільша кількість громадян висловила свій протест не безпосереднім протестним голосуванням, а масовою неявкою на вибори.

«Ніякий Майдан, ніякі політтехнологи, ніякі PR-спеціалісти не зможуть перевернути ситуацію, доки не з’явиться лідер, партія чи інша група людей, об’єднана реальною ідеєю, здатна показати суспільству, куди і як потрібно рухатись та очолити даний процес» - підсумовує експерт. Рецепт подібного успіху він, як і багато інших, вбачає виключно в роботі ідеологічних партій.

Дивитись відео

 Павло Жовніренко: «Колишній Президент України виконав роль технічного кандидата діючого Президента».

Павло Жовніренко

Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко висловив цікаву думку про те, що на парламентських виборах 2012 «багато кандидатів, які мали би бути опозиційними, фактично зіграли роль технічних допомогачів влади», і навіть «колишній Президент України виконав роль технічного кандидата діючого Президента».

Дивитись відео

 СергійГолубовський: «Існують значні розбіжності між віртуальною реальністю в головах кандидатів та об’єктивними обставинами».

Сергій Голубовський

СергійГолубовський, директор Авторської PR-агенції «ЕЛЬКАС», політтехнолог, основною несподіваною тенденцією виборчого процесу назвав часті рішення судів про перерахунок голосів на користь самих порушників.

Також експерт звернув увагу на масове повнометражне застосування фальсифікацій у наказовій формі та апаратних вливів.

Загальну тенденцію парламентської кампанії 2012 політтехнолог сформулював як розбіжності між віртуальною реальністю в головах учасників процесу та об’єктивними обставинами, які насправді спрацювали.

Дивитись відео

 Сергій Звиглянич: «Радикалізація українського суспільства не є довгостроковим трендом».

Сергій Звиглянич

Сергій Звиглянич, керівник проекту Вибори-2012 на «РБК- Україна» звернув особливу увагу на кількість бюлетенів, які були зіпсовані в день виборів. Однак експерт вважає, що це явище є скоріше одним з механізмів фальсифікації проти опозиційних кандидатів, аніж своєрідним протестом з боку виборців.

Також він, як і багато інших учасників прес-клубу, звернув увагу на зростання ролі ідеологічних партій, однак зазначив, що не вважає тенденцію радикалізації суспільства довгостроковим трендом.

Дивитись відео

 Тетяна Гур’єва: «Найбільшою несподіванкою виявилась поява «Беркута» на території виборчого округу».

Тетяна Гур'єва

Тетяна Гур’єва, помічник-консультант народного депутата України Ксенії Ляпіної, розповіла про деталі кампанії, проведеної їхньою командою на одному з виборчих округів м. Києва.

Серед несподіванок виборчого процесу були зазначені силові методи впливу, зокрема поява «Беркута» на зазначеному окрузі, а також неочікуваний прорив ідеологічних партій.

Також була висловлена думка про те, що майбутнє України цілковито залежить від здатності абсолютно різношерстих політичних сил, представлених у парламенті, домовитись між собою та сформулювати ефективну стратегію співпраці.

Дивитись відео

 Юрій Сиротюк: «Треба ігнорувати фобії та інформаційні міфи».

Юрій Сиротюк

Юрій Сиротюк, керівник прес-служби ВО «Свобода», заявив, що надзвичайно високий рейтинг «Свободи», який так сильно здивував експертів, насправді не став сюрпризом для керівництва партії, а лише підтвердив їх очікування.

Також він акцентував увагу на повному ігноруванні його партією будь-яких політтехнологій протягом виборчого процесу. Секретом успіху ВО «Свобода», за словами голови прес-служби, стала стратегія прямого контакту з виборцями, заснована на «бандерівському» гаслі «з хати - до хати, з рук – до рук».

Дивитись відео

Радміла Корж: «Нам необхідні інтеграційні процеси між Сходом та Заходом – інакше житимемо в неповноцінній країні».

Цікавими виявились і думки декого з присутніх на зустрічі глядачів та журналістів. Так, наприклад, Радміла Корж, представник інформаційної агенції «ВБР-інформ», висловила цікаву думку про те, що не вважає виявом протесту масове голосування за ВО «Свобода», оскільки на сьогоднішній день в Україні насправді існує запит на  національноорієнтовану партію.

Виявом протесту журналіст вважає голосування за Комуністичну партію України з боку тієї частини електорату, яка глибоко розчарувалась у діяльності ПР, однак, зважаючи на певні свої ідеологічні установки, нездатна була голосувати за представників опозиційних сил.

Також представник ЗМІ закликала діячів опозиційних партій відмовитись нарешті від культу «Майдану», звернувши увагу на абсолютну неможливість повторення подібного сценарію.

Дивитись відео

 

 
 

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
Этот вопрос является для тестирования ли вы человека посетитель и предотвратить автоматизированную спам представлений.
CAPTCHA на основе изображений
Введите символы, которые показаны на картинке.