Міжнародна культурологічна програма «Уні-Сон» («Uni-Son»)

 «Ми – унікальні. І ми - разом. Я - частинка тебе. А ти – мене. Наші серця б’ються в унісон. Одна біль і одна радість. Я з відкритим серцем посилаю тобі привіт: мовою співу, танцю, малюнку. Я відкритий твоєму посланню. Ми разом – одне серце Землі». 

Місія 

Мовою емоцій програма показує синергетичність доль різних культур. Головний меседж: кожна культурна унікальність є спільним здобутком. Щоб зрозуміти себе, нам потрібно навчитися розуміти, поважати та любити відмінних від нас. Давайте відкриємо свої серця, та скажемо один одному прості та важливі слова: «Я – частинка тебе. Ти – мене».

Унікальність

У світі та й в Україні проводиться велика кількість міжетнічних та моноетнічних подій. Проте, вплив кожної з них природно обмежений об’ємом залів для виставок,концертів, масштабом площ.

Міжнародна культурологічна програма «Уні-Сон» вперше надає можливість національно-культурних громад презентувати власну ідентичність поза рамок окремого залу найширшій аудиторії. Кожна онлайн презентація залишається після проведення програми на ресурсі проекту і створюватиме з часом відкриту енциклопедію культурного різноманіття світу.

Можливості сучасного інтернет-простору для обміну посланнями культур надзвичайна. Так, у Фейсбуці обмінюються енергіями люди всіх національностей, формується унікальна спільнота, відкрита всім, хто має щире серце та змістовний меседж. Тож наша програма дає кожній окремій етнічній спільності без витрат, ресурсів та будь-яких обмежень отримати глобальну аудиторію, незрівнянну за обсягом та за палітрою культурного різноманіття. Звичайно, якщо актуальною стане інша соціальна платформа спілкування, то наша програма скористається новими можливостями.

Зміст та формат 

Програма складається із окремих культурологічних ініціатив, що реалізуються у Інтернеті, соціальних мережах, просторі без бар’єрів. Це – виставки, конкурси, дискурси, форуми, конференційні події тощо. Всі вони мають одну спільну характеристику: у них немає бар’єрів щодо рамок аудиторії. Всі вони екстериторіальні (тобто, учасники – представники всіх країн світу без обмежень).

Проекти відбуваються офлайн-онлайн: ознайомчі та конкурсні частини кожної ініціативи відбуватимуться у площині соцмереж, а підсумкові події – у офлайні. До участі у кожному проекті залучатимуться мешканці всіх країн світу без обмежень.

Найширшим чином будуть використані сучасні відео конференційні платформи, новітні способи поширення відео – фото та текстової інформації у Інтернет та мобільному просторі. Кожен може взяти участь у проекті.

Кожен може стати учасником, волонтером, партнером. Кожен може запропонувати власний проект та стати у рамках загальної ініціативи його співорганізатором. На початку ми пропонуємо для обговорення ідеї конкурсів танку, фото та дитячого малюнку. Робочі мови проекту: українська, російська, англійська (згодом можливе розширення кількості мов).

Принцип формування національно-культурних кластерів: роботи подаються індивідуально та від національно-культурних товариств, незалежно від того,яку країну вони представляють. Переможці визначаються по кожному національно-культурному кластеру (тобто, є стільки перших місць, скільки національно-культурних кластерів буде сформовано у проекті). Попередній відбір робіт для участі у конкурсі проводить авторитетна міжнародна фахова комісія. Рішення приймаються простою більшістю голосів. Вимоги до робіт, а також всі аспекти організації, участі конкурсантів будуть описані у Регламенті конкурсів, який затвердить Оргкомітет програми.

 • Конкурс аутентичного танку

Конкурс проводиться у форматі презентації відеороликів танку ,завантажених учасниками конкурсу згідно вимог регламенту на соціальну мережу Ютуб. Роботи, відібрані для участі у конкурсі , оцінюються авторитетним міжнародним фаховим журі та користувачами мережі Фейсбук (через механізм «лайків»). Переможці нагороджуються почесними дипломами та призами спонсорів. Заключна подія – гала-концерт переможців із трансляцією у мережі Фейсбук.

 • Фотоконкурс «Душа народу» 

 Предметом конкурсу є фото які відображають «душу народу», його автентичність. Фотографії надсилаються у оргкомітет згідно вимог регламенту. Роботи, відібрані для участі у конкурсі, оцінюються авторитетним журі із числа фотомитців та діячів культури. Роботи переможців демонструються у офлайн-виставці. Переможці отримують почесні дипломи та призи спонсорів.

 • Конкурс дитячого малюнку «Світ, у якому я хочу жити»

 Предметом конкурсу є дитячі малюнки, які надсилаються у оргкомітет за вимогами регламенту. Роботи, відібрані для участі у конкурсі, оцінюються авторитетним міжнародним журі та беруть участь у офлайновій виставці. Переможці отримують почесні дипломи та призи спонсорів. Сценарії та регламенти конкурсів – у процесі розробки. Офлайнові події відбуваються у містах різних країнах світу за запрошенням муніципалітетів.

 Увага!

Ініціатори конкурсу приймають до розгляду будь-які пропозиції, що реалізують місію проекту та можуть бути забезпечені ресурсами у процесі фандрейзингу.

Ініціатори 

Ідея конкурсу виникла у процесі спілкування Андрія Ротовского, президента Української ліги зі зв’язків із громадськістю, Іллі Левітаса, президента Ради національних товариств України, Олега Фельдмана, директора рекламно-поліграфічного центру «Січ». Згодом ідею підтримали Надія Єфіміщ, голова Київського товариства культури народів фіно-пермської групи; Юлія Кондур, президент МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі»; Надія Лісова , представник Всеукраїнського товариства чуваської культури; Олена Магдажинова , голова Товариства бурятської культури м.Києва і області; Антоній Стефанович, голова Спілки поляків України; Олена Хоменко, заступник голови Спілки поляків України; Гуля Шлюсавер , голова Київського культурного центру «Земляки-казахстанці» Наіля Шнейдер, заступник голови Спілки башкир м.Києва. Список ініціаторів відкритий до моменту формування Оргкомітету. Протягом 2012 р. було проведено кілька плідних зустрічей, які показали актуальність ідеї та формату програми.

Партнером у цій підготовчій роботі виступила компанія «Трубосталь» (Нікополь»).

Протягом 2013 р. ми плануємо залучити до проекту волонтерів, партнерів, актив національно-культурних товариств, створити Оргкомітет та підготувати для презентації перші забезпеченні ресурсами проекти, розробити інтернет-представництво.

Старт проекту – після проведення підготовчої роботи.

Шановні друзі! Наша ініціатива – не є політично заангажованою. Вона орієнтується, насамперед, на молодь та людей середнього віку, які «живуть у соціальних мережах» та яким належить наше майбутнє. Кожен з вас має долучитися до проекту у будь-якій комфортній для вас якості.

Пропонуйте! Кожна ваша думка, кожен ваш ресурс будуть у пригоді. Програма всіма доступними засобами просуватиме бренди тих осіб та організацій, які внесуть свій ресурс у організацію спільної справи.

Пропозиції спонсорам будуть сформовані після затвердження Оргкомітетом змісту та формату конкурсів. Давайте посміхнемося та подякуємо один одному, що ми разом є!

Нам з вами, нашим дітям жити у тому світі, який ми власноруч побудуємо.

З повагою, Андрій Ротовський

 
 

Комментарии

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • Доступны HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
Этот вопрос является для тестирования ли вы человека посетитель и предотвратить автоматизированную спам представлений.
CAPTCHA на основе изображений
Введите символы, которые показаны на картинке.